Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.
Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.
Inteligentná domácnosť – čo to je a ako na to?
Inteligentná domácnosť (SmartHome alebo inteligentná domácnosť) je veľmi moderné a čoraz populárnejšie riešenie pre správu domácnosti. Pomocou jedného alebo viacerých inteligentných zariadení môžete nastaviť praktické parametre, ktoré vám zjednodušia život. Budúcnosť bývania je v inteligentnej domácnosti. Zistite, ako ho vytvoriť, čo k tomu potrebujete a čo všetko sa skrýva pod pojmom inteligentná domácnosť.
Obsah článku
TOP 4 centrálne jednotky pre inteligentnú domácnosť (recenzia) na konci článku)
Produkt | Název produktu | |
---|---|---|
EZVIZ Internet Alarm Hup A1 | ||
Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026 | ||
Athom Homey Pro 2.0 | ||
Fibaro Home Center 2 |
Čo znamená inteligentná domácnosť a či je pre vás vhodná vhodné?
Slovo „smart“ pochádza z angličtiny a v sa prekladá ako „šikovný“. Inteligentná domácnosť je relatívne nový trend v iných oblastiach s podobnými podmienkami s ktorými sa stretávame pomerne často. Klasické mobilné telefóny postupne nahrádzajú smartfóny alebo inteligentné telefóny. A možno stretli ste sa aj s inteligentnými spotrebičmi alebo inteligentným osvetlením. Všetky tieto zariadenia a mnohé ďalšie majú svoje vlastné namiesto. Ponuka inteligentných zariadení je veľmi bohatá a je len na vás, ktoré v vášho domova, ktoré chcete používať. Inteligentná domácnosť je taká, v ktorej aby ste mali lepší prehľad o rôznych parametroch bývania ako je spotreba energie alebo tepla, a v ktorom môžu byť rôzne zariadenia jednoduchšie a rýchlejšie, ako ste boli doteraz zvyknutí. V našej krajine ešte nie je trend inteligentnej domácnosti taký rozšírený, toľko ľudí ani nevie o jeho výhodách a necíti potrebu používať ich prestavať domácnosť týmto spôsobom. Inteligentná domácnosť vám však poskytne môže spríjemniť život.
Čo dokáže inteligentná domácnosť?
Poďme pozrime sa teda, čo pre vás môže inteligentná domácnosť urobiť. pomoc. Ako sme už napísali, spôsoby pre jeho vytvorenie je mnoho. V inteligentnej domácnosti môžete ľahko a často tiež diaľkovo ovládať zatemnenie okien, teplotu v miestnosti, vetranie, osvetlenie, zavlažovanie a zavlažovanie, teplota vody alebo kryt bazéna a mnoho ďalšieho. Inteligentné zariadenia vám tiež pomôžu sledovať spotrebu, nastaviť rôzne typy zabezpečenia domácnosti, všetky na diaľku. Môžete nastaviť mobilný telefón na prijímanie upozornení, ak požiar, vlámanie, vlámanie, požiar zmeniť izbové teploty a mnoho ďalšieho. Používanie inteligentných zariadení môžete znížiť spotrebu vašej domácnosti, zlepšiť jej vnútornú klímu, bezpečnosť a celkové pohodlie. Inteligentná domácnosť vám môže pomôcť vám uľahčia mnohé veci a pomôžu vám cítiť sa oveľa lepšie ako doma. Tiež jej zariadenie je veľmi jednoduché a na nasledujúcich riadkoch vysvetlíme vám, ako to urobiť.
Čo by ste mali vedieť predtým, ako sa do toho pustíte?
Smart nemusíte sa obávať. Spočiatku môže byť jeho usporiadanie sa zdajú byť veľmi komplikované. Najmä pre laikov, ktorí majú problém s ovládaním smartfónu alebo počítače. Keď však nastavíte všetko potrebné, uvidíte, že aj s minimálnymi znalosťami budete môcť ovládať a nastaviť inteligentné domy veľmi jednoduché. Počiatočné nastavenie tiež nie je nie je zložitý. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto je v vie niečo o moderných technológiách, požiadajte ich, aby pomoc. Ak túto možnosť nemáte, môžete ku každému zariadeniu pridať dostanete podrobné pokyny a na internete nájdete množstvo ďalších rady, skúsenosti a tipy. Nastavenie inteligentnej domácnosti je jednotlivca, pretože musí zodpovedať jeho obyvateľom a ich konkrétne nápady. V tomto prípade sú univerzálne pokyny nie sú. Ale keď pochopíte základné princípy, bude to pre vás skutočná hračka.
TIP: Inteligentná domácnosť je úplne bezpečná! Využíva zabezpečenú technológiu, aby ste mali ovládanie a nastavenie ako na dlani.
Dva spôsoby inteligentných domácich zariadení
Smart Domácnosť si môžete založiť jednoducho tak, že získate inteligentné zariadenia. V súčasnosti to môže byť takmer čokoľvek od osvetlenia až po elektrické zásuvky, meteostanice a termostaty, elektroniky k alarmom, kamerám alebo zámky dverí. Prípadne môžete získať a tzv. jednoúčelové súpravy, čo je celá sada ovládače, hlavné jednotky a senzory. Je však dôležité vedieť, že každé zariadenie funguje trochu inak. Môže sa to stať aj vám, že pre všetky zariadenia vo vašej inteligentnej domácnosti budete potrebujete niekoľko ovládačov alebo aplikácie v smartfóne. A bude ťažké dostať sa do už zapojených súpravy na pripojenie ďalších zariadení, aby navzájom spolupracovali. komunikované. Tento problém čiastočne rieši bezplatná aplikácia IFTTT, pomocou ktorého možno prinútiť aspoň niektoré zariadenia, aby odpovedať sám. Výhoda samostatných inteligentných zariadení alebo jednoúčelových súprav je jednoduchá inštalácia, nižšia obstarávacia cena a skutočnosť, že fungujú takmer okamžite. Druhým spôsobom, ako vytvoriť inteligentnú domácnosť, je získať centrálnej jednotky a pripojených zariadení.
Pripojená inteligentná domácnosť
Ak ste získate centrálnu jednotku, ktorá sa niekedy označuje ako riadiacu jednotku, môžete ju použiť na vytvorenie súvislého inteligentná domácnosť. Po zakúpení centrálnej jednotky je potrebné Pripojenie kábel k smerovaču. Potom si stiahnuť potrebnú aplikáciu do smartfónu alebo môžete navštíviť príslušnú stránku v prehliadač. Pomocou aplikácie alebo webovej lokality nastavte všetko potrebné. Ovládanie centrálnej jednotky a pripojených zariadení potrebujete internet. Doma je ideálne používať vlastné Wi-Fi siete, ale niektoré centrálne jednotky umožňujú aj vzdialené takže sa k nim môžete pripojiť odkiaľkoľvek. Pripojenie iných zariadení k centrálnej jednotke je veľmi jednoduchá a intuitívne, takže si s ním poradíte aj bez hlbších technických znalostí. vedomosti. Jednotlivé zariadenia s centrálnou jednotkou a tiež navzájom komunikovať prostredníctvom komunikačných protokolov. Existuje niekoľko typov týchto protokolov a je dôležité vedieť, ktorý sa používa. len vaša centrálna jednotka. Viac informácií nájdete nižšie.
TIP: Centrálnu jednotku možno ovládať aj hlasom, keď komunikujete prostredníctvom tzv. hlasový asistent. Medzi najznámejšie patria Siri (pre Apple HomeKit), Alexa (pre Amazon Echo) a Google Assistant.
Káblové alebo bezdrôtové pripojenie?
Odkaz rôzne zariadenia v domácnosti môžu byť tiež pomocou káblov, t. j. káblovo. Najbežnejšie riešenie je toto používané v komerčných budovách, kde sa týmto spôsobom pripojenie rôznych kamerových systémov atď. Nevýhoda káblového pripojenia systému, je však potrebné vopred premyslieť, v ideálnom prípade pred výstavbou domu alebo bytu. Po umiestnení káblov a vodičov umiestnenie jednotlivých zariadení je presne definované v stenách. A akonáhle budete chcieť zariadenie presunúť, budete musieť na vykonanie niektorých stavebných prác a prestavbu elektroinštalácie. Káblové pripojenie spôsob pripojenia zariadení je bezpečný, rýchly a stabilný a aj na veľmi dlhé vzdialenosti. Súčasné bezdrôtové systémy ale jeho stabilita a bezpečnosť sú podobné ako pri káblových vyrovnajú sa. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá, s jednotlivými môžete zariadenia ľahko premiestňovať podľa potreby a obstarávacie a prevádzkové náklady sú výrazne nižšie. Pre vybavenie vlastného bezdrôtového systému inteligentnej domácnosti jednoznačne lepšie.
Komunikačné protokoly
Termín komunikačný protokol, predstavte si jazyk používaný na komunikáciu centrálna jednotka s jednotlivými zariadeniami a zariadeniami medzi so mnou. Po získaní centrálnej jednotky pomocou niektorý z komunikačných protokolov, budete sa k nemu môcť pripojiť len tie zariadenia, ktoré používajú rovnaký protokol. Preto Prispieť na informácie o tomto parametri sa zvýšili Pozor. Je tiež dobré rezervovať si miesto skôr, ako sa dostanete do centra jednotky, prezrite si sortiment obchodov s vybavením pre inteligentná domácnosť. Pozrite si, ktoré zariadenia by ste si chceli kúpiť v budúcnosti a aký druh komunikačný protokol (niektoré zariadenia sú schopné používať dve alebo viac). To vám uľahčí ľahšie určiť, aký protokol váš nový centrálna jednotka. Tu je zoznam najbežnejších komunikačných protokolov pre inteligentné domácnosť:
Apple HomeKit
Táto stránka Protokol vyvinula spoločnosť Apple a komunikuje len s zariadenia od tohto výrobcu alebo iných výrobcov, ktorí majú Spolupracuje s Apple HomeKit („funguje s Apple HomeKit“). Aplikácia Domov sa používa na ovládanie (Domov), ktorý možno nainštalovať len do zariadení s iOS 10 a novší. K aplikácii možno pripojiť rôzne typy senzory, svetlá alebo termostaty a môžete ho použiť na vytvorenie tiež prednastavené scenáre a rôzne automatické pravidlá.
Bluetooth
Používanie stránky tento komunikačný protokol možno použiť na pripojenie inteligentných zariadení s pomocou smartfónu alebo tabletu, z ktorého potom môžete kontrola. Bluetooth má však obmedzený dosah (približne 10 metrov), môžu byť menej stabilné a relatívne náchylné na rušenie. Jeho používanie je však veľmi jednoduché a bezpečné.
EnOcean
Veľmi jedinečná technológia, ktorá sa vyznačuje vysokou bezpečnosťou a krátky čas prenosu. Jeho jedinečnosť spočíva v metóde, ktorá nabíja jednotlivé zariadenia. Pretože zbierajú energiu z okolia, ako je svetlo, teplotné rozdiely, vibrácie alebo pohyb. Detektory a snímače sa nemusia nabíjať alebo vymeniť batériu. Zariadenia využívajúce komunikáciu EnOcean protokoly sú tak ideálne, ak chcete vytvoriť úplne bezúdržbový inteligentný dom.
GSM
Táto stránka komunikačný protokol používajú zariadenia, ktoré vám posielať upozornenia vo forme SMS, hovoru, e-mailu alebo upozornenia do mobilného telefónu.
Vlákno
Jeden z najnovšie komunikačné protokoly, ktoré využívajú zariadenia s veľmi nízkou spotrebou energie. Táto technológia umožňuje pripojenie veľkého počtu zariadení.
Wi-Fi
Tiež jednotlivé zariadenia a centrálna jednotka majú prístup k svojim používať Wi-Fi na komunikáciu siete. Hoci sa toto riešenie môže zdať najjednoduchšie, je problematické z viacerých dôvodov. Domáca sieť Wi-Fi je bežne pripojené k veľkému počtu zariadení (mobilné telefóny, počítače, notebooky, tablety a ďalšie). A čím viac zariadenie používa túto sieť, tým menej stabilné a spoľahlivé. Môže preto dôjsť k zlyhaniu pripojenia. Vybavenie, ktoré navzájom komunikujú prostredníctvom Wi-Fi, majú ďalšiu výhodu vysoká spotreba energie, a preto sa musia často vymieňať. batérie.
Z-Wave a ZigBee
Toto je dva komunikačné protokoly, ktoré sú najbežnejšie a najobľúbenejšie a fungujú veľmi podobne. Signál z zariadenie ide do centrálnej jednotky nepriamo prostredníctvom iných zariadení. Zlepšuje sa tým celková stabilita a sila komunikácie a umožňuje komunikáciu aj medzi veľmi vzdialenými zariadeniami. Obe stránky tieto technológie využívajú zariadenia, ktoré musia byť napájané sieťové alebo batériové, ale majú pomerne vysokú výdrž. Hoci sú tieto technológie v mnohých ohľadoch podobné, nie sú kompatibilné. Zariadenia používajúce komunikačný protokol Z-Wave sa nebude môcť pripojiť k centrálnej jednotky pomocou ZigBee a Naopak.
Hlavné prvky inteligentnej domácnosti
Rozhodnuté nastavili ste si inteligentnú domácnosť – ako začať? Používanie stránky vyššie uvedené informácie na výber centrálnej jednotky. Najčastejšie ide o malú krabičku, ktorá sa pripája k smerovač pomocou kábla. Centrálna jednotka je mozgom celého smart domácnosti. Používanie aplikácie alebo webovej stránky v rámci aplikácie nastaviť požadované parametre. V závislosti od toho, aké zariadenia sú k nemu pripojené. pripojiť a aké úlohy majú vykonávať. Ďalšími prvkami sú senzory alebo detektory a tzv. akčné prvky. Senzor alebo detektor sníma svoju a skontroluje, či sa jeho parametre zhodujú s parametrami ktoré ste nastavili. V prípade, že sa zmenia tieto parametre alebo na situáciu, ktorú ste nastavili (napr. zmena teploty alebo intenzitu svetla alebo určitý čas), posielajú informácie do do centrálnej jednotky. V závislosti od nastavenia sa zobrazí informácia o informuje o zmene alebo vyšle signál akčnému prvku, ktorý vykoná akciu, napr. zhasne svetlá, zvýši teplotu atď.
Senzory, detektory a aktuátory
Senzory alebo detektory môžu mať rôzne formy. Môžu to byť detektory dym, pohyb, prítomnosť, únik vody, snímače intenzity osvetlenie, teplota, vlhkosť alebo úroveň oxidu uhoľnatého. Akčné prvky majú podobu relé (spínanie, stmievanie pre osvetlenie alebo určené na ovládanie rôznych prvkov, ako sú žalúzie atď.) alebo zásuvky, ktorými sú ovládané domáce spotrebiče. Vďaka tomuto prepojenému systému môžete jednoducho nastaviť mnoho parametrov pre to, ako váš smart starostlivosť o domácnosť. V akých situáciách by sa mali snímače a detektory všímať a ako by sa mali akčné prvky v týchto situáciách správať. Inštalácia senzorov, detektorov a aktuátorov je veľmi jednoduchá a rovnako a ich pripojenie k centrálnej jednotke. Predovšetkým však. uistite sa, že všetky zariadenia používajú rovnaké komunikačný protokol (pozri vyššie). Skúste to teda vopred premýšľajte o tom, čo chcete mať vo svojej inteligentnej domácnosti a ako to chcete. vaša inteligentná domácnosť by mala fungovať.
Inteligentné ovládanie domácnosti
Kontrolovať najčastejšie používaný smartfón s konkrétnym aplikácie. Informácie o tom, ktorú aplikáciu si stiahnuť, Získajte vždy spolu s centrálnou jednotkou. Ak ho chcete ovládať, môžete zvyčajne používajú aj webové stránky, inteligentné hodinky alebo TV a dokonca aj hlas pre niektoré centrálne jednotky. Ale mobilná aplikácia je zvyčajne najjednoduchší spôsob. Čo všetko sa dá nastaviť prostredníctvom neho v závislosti od vlastností centrálneho jednotky a iné zariadenia. Preto si vopred zistite, čo všetko centrálnej jednotky, aké parametre je schopná monitorovať a aké ďalšie pokyny vydáva. V niektorých aplikáciách môžete vytvárať rôzne pravidlá alebo scenáre. To spôsobuje, že niektoré samotné akčné prvky začína v určitú hodinu, takže napríklad. o ôsmej ráno zapne inteligentné podlahové vykurovanie, inteligentné žalúzie otvorené, inteligentný budík s príjemným ladenie, inteligentné vykurovanie v kúpeľni s nastaví ideálnu teplotu a inteligentný kávovar sa spustí v kuchyni príprava lahodnej rannej kávy.
Čo môže inteligentná domácnosť obsahovať?
Smart zariadenia, ktoré môžete pripojiť k centrálnej jednotke a na vytvorenie takejto inteligentnej domácnosti, je ich veľa. Pozrime sa na to bližšie pozrieť sa na najbežnejšie z nich a na to, s čím konkrétne vám môžu pomôcť. pomoc.
Inteligentné osvetlenie
Inteligentné osvetlenie je jedným z najpoužívanejších prvkov inteligentnej domácnosti. V tejto kategórii dnes nájdete inteligentné nástenné alebo stolové lampy, inteligentné LED pásy alebo inteligentné žiarovky. Pomocou inteligentného osvetlenia môžete nastaviť intenzitu, teplotu a farbu svetla. Môžete tiež nastaviť, ktoré svetlá sa majú vypnúť alebo zapnúť, prípadne či sa tieto procesy majú vykonávať postupne alebo naraz. Inteligentné osvetlenie je tiež dobrým riešením na zaistenie bezpečnosti vášho domova. Môžete ho nastaviť tak, aby sa počas vašej neprítomnosti opakovane a nepravidelne rozsvecoval. Na výber je naozaj široká ponuka, preto sme sa v tomto článku venovali inteligentnému osvetleniu samostatne.
Inteligentné bezpečnostné systémy
Pomocou rôznych inteligentných kamier, detektorov a senzorov môžete výrazne zvýšiť bezpečnosť svojej inteligentnej domácnosti. Inteligentné kamery zachytávajú pohyb a vďaka veľmi výkonným senzorom zachytia aj tie najnepatrnejšie miesta. Dokážu rozpoznať aj členov domácnosti a domáce zvieratá. Môžete ich nastaviť tak, aby reagovali len vtedy, keď zistia prítomnosť inej osoby. Vďaka inteligentným bezpečnostným systémom máte kedykoľvek a kdekoľvek prehľad o tom, čo sa deje vo vašom dome. Hneď ako dôjde k narušeniu, inteligentný systém vás okamžite upozorní. Môže ísť aj o inteligentné zámky, ktoré sa dajú odomknúť len pomocou odtlačku prsta alebo konkrétneho smartfónu. Inteligentné bezpečnostné systémy majú veľa možností, a preto sme tejto téme venovali samostatný článok.
Inteligentné detektory a snímače
Detektory a Senzory môžu byť súčasťou inteligentných bezpečnostných systémov. Zisťujú pohyb alebo zvuk, ale aj dym, teplotu a oxid uhoľnatý, vodu a môže sa používať na mnohé iné účely. Vďaka inteligentným detektorov a senzorov máte vždy prehľad o svojej inteligentnej domácnosti. Môže byť nastavený tak, aby dával pokyny akčným prvkom, a teda Napr. rozsvietiť svetlá hneď, ako sa v miestnosti zníži intenzita osvetlenia klesne pod nastavenú úroveň, alebo zapnite vykurovanie, ak klesá teplota atď.
Inteligentné termostaty
Inteligentný termostat vám pomôže nielen vykurovať inteligentnej domácnosti, aby vyhovovala vašim potrebám a zvykom, jej môžete tiež výrazne ušetriť na spotrebe. Smart termostat môže byť Nastavenie presne tak, ako potrebujete, alebo zapnite automatické programy. Zistia vašu prítomnosť v domácnosti a prispôsobia sa jej vykurovací výkon. Niektoré inteligentné termostaty môžu dokonca spoznať svoj spôsob života a svoje preferencie v každom z nich časti dňa alebo roka. Podľa toho sa potom riadia. Smart termostat je často vybavený snímačom na detekciu dymu alebo oxidov oxid uhoľnatý.
Inteligentná meteorologická stanica
S týmito inteligentnými zariadeniami budete mať dokonalý prehľad o stave vnútornej klímy v domácnosti, ale aj o počasie a ďalšie dôležité vonkajšie parametre. Smart meteorologická stanica vám poskytne môže poskytovať predpovede počasia, merať teplota, vlhkosť a tlak vzduchu, kvalita vzduchu vzduchu, rýchlosti alebo smeru vetra, alebo množstvo zrážok. Môžete nastaviť upozornenia pre určité aby ste boli včas informovaní napríklad o blížiacej sa s búrkou atď. Inteligentné stanice ponúkajú používateľom aj rôzne grafy, tabuľky a štatistiky a aj tie môžu byť vybavený senzorom na meranie prítomnosti oxidu uhoľnatého.
Ostatné inteligentné zariadenia
Medzi veľmi obľúbený smart zariadenia zahŕňajú aj smart spotrebiče ako chladničky, umývačky riadu, práčky, sušičky, kávovary, vysávače a ďalšie. Smart spotrebiče môžu byť diaľkovo nastaviť, zapnúť alebo vypnúť a prípadne vás tiež upozorní na nastavenia situácie (dokončenie umývania riadu, umývanie riadu, došiel čistiaci prostriedok alebo niektoré potraviny atď.). Ďalšie informácie na môžete získať aj inteligentné hračky (Drony, robotické hračky), elektronika (TV, audio alebo video), inteligentné kancelárske alebo automobilové zariadenia (diagnostika automobilov, navigácia), smart potreby pre vášho domáceho miláčika (obojky, vodítka, GPS lokátory, hračky) alebo inteligentné nástroje pre krásu a zdravie (váhy, rôzne meracie a monitorovacie zariadenia, zubné kefky). Môžete si dokonca zaobstarať inteligentný dekorácie a príslušenstvo, ako je inteligentný hrniec s automatickým zavlažovaním alebo kŕmením. Možnosti je ich naozaj veľa a určite si z nich môžete vybrať. Všetky inteligentné zariadenia sú úplne bezpečné a ich ovládanie a nastavenie je čo najjednoduchší.
TOP 4 centrálne inteligentné domáce jednotky (2020)
Akvizícia centrálna jednotka je zvyčajne prvým krokom pri nastavovaní inteligentné domy. Charakteristiky centrálnej jednotky naznačujú, čo čo vám môže inteligentná domácnosť ponúknuť, čo dokáže môžete mať a čo pre vás môže urobiť. Pre centrálne jednotky najdôležitejšou funkciou je komunikačný protokol, ktorý musí byť totožný s komunikačný protokol všetkých pripojených zariadenie.
EZVIZ Internetový alarm Hup A1
- centrálna jednotka na pripojenie až 32 rôznych detektorov a iných bezpečnostných zariadení
- je možné pripojiť bezpečnostné kamery, alarmy, sirény, detektory okien, dverí alebo pohybu, snímače úniku vody alebo dymu atď.
- ovládanie prostredníctvom aplikácie EZVIZ alebo diaľkové ovládanie
- diaľkové ovládanie s tlačidlom alarmu, voľba režimu centrálnej jednotky alebo stlmenie
- režimy: Doma, na spanie a Odchod domov
- pri zistení nežiaduceho pohybu sa siréna a kamery začnú nahrávať
- centrálna jednotka zašle záznam váš telefón
- odošle správu do telefónu v núdzovej situácii. hlasové správy
- Komunikačný protokol: WiFi
Obchody, kde si môžete kúpiť EZVIZ Internet Alarm Hup A1
Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026
- centrálna jednotka až pre 12 pripojení nezávislé zóny + zásobník TÚV
- môžu byť pripojené najmä vykurovacie telesá, podlahové vykurovanie, zónové alebo zmiešavacie ventily atď. typy vykurovania
- pomáha aj pri úspore energie.
- každá zóna môže byť nastavená s vlastným týždenným časový program
- s možnosťou vzdialeného prístupu pomocou Smartfón (Android alebo iOS)
- obsahuje aj regulátor pre bezdrôtová komunikácia (frekvenčné pásmo 868 MHz)
- intuitívne ovládanie
- jasné a zrozumiteľné pokyny Nastavenie
- veľké, vysokokvalitné, farebné dotykové zobrazenie
- na displeji sa zobrazia informácie o zónach a teploty
- moderný dizajn
- vymeniteľný predný kryt v rôznych farby (biela, čierna, brúsená oceľ)
- používa bezdrôtovú komunikáciu
- regulácia vykurovania sa prispôsobí súčasná klíma a tepelná záťaž
- optimalizačná funkcia, ktorá vypočíta čas na zahriatie a ochladenie
- 2× v cene AA 1,2V NiMH batéria, sieťový zdroj je potrebné dokúpiť
- Komunikačný protokol: Wi-Fi
- jazyk aplikácie a centrálnej jednotky môže byť nastavené na český jazyk
Obchody, v ktorých si môžete kúpiť Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026
Athom Homey Pro 2.0
- na ovládanie osvetlenia, elektroniky, spotrebiče, detektory, senzory, kamery a mnoho ďalšieho
- 8 rôznych komunikačných protokolov
- infračervený prijímač a vysielač (6x)
- ovládanie prostredníctvom bezplatnej Aplikácia Homey Athom (pre Android a iOS)
- aplikácia odošle do vášho mobilného telefónu upozornenie na nech ste kdekoľvek
- editor scén (Editor tokov) na vytváranie automatických pravidiel
- komunikačné protokoly: Wi-Fi (2,4 GHz), Bluetooth (4.0), ZigBee (2,4 GHz), Z-Wave Plus (433 MHz a 868 MHz)
- Procesor: Dvojjadrový procesor s frekvenciou 1 GHz
- Pamäť: 1 GB RAM
- zvukové výstupy: interný reproduktor, 3,5 mm stereo jack, Bluetooth A2DP
- napájací kábel: USB A na Mini-USB B
Obchody, kde si môžete kúpiť Athom Homey Pro 2.0
Fibaro Home Center 2
- na pripojenie rôznych typov zariadení
- inteligentná asistentka Lili
- podpora komunikácie VoIP a programovací jazyk Lua
- pre prístup k ovládacím prvkom stačí zadať webový prehliadač na zadanie IP adresy jednotky
- Aplikácia Fibaro (pre Android a iOS)
- intuitívne používateľské rozhranie pre kontrola zariadení, ktoré pravidelne vykonávajú tú istú činnosť činnosť
- panely na plánovanie aktivít pre skupiny zariadení podľa času alebo dňa v týždni
- geolokačnú funkciu, pomocou ktorej nájdete členov domácnosti
- Funkcia prepojených zariadení na pripojenie viacerých zariadení do jedného virtuálneho
- záložný disk na rýchle a jednoduché obnovenie nastavení
- prísna ochrana proti vniknutiu do systému
- vysoká kvalita spracovania, bunda je vyrobené z čistého hliníka
- kompatibilný so službami Google Assistant a Amazon Alexa
- sieťové napájanie
- Procesor: Intel Atom 1,6 GHz
- Pamäť: 1 GB RAM
- disk: 2GB SLC HDD
- komunikačný protokol: Z-Wave
- aplikácia je k dispozícii v češtine