Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.



Aké sú originálne hračky z Hravaskolka.sk?

Hračky, ktoré nájdete v internetovom obchode Hravaskolka.sk, nie sú len tak hocijaké. Čím sa líšia od ostatných e-shopov a prečo sme z ich produktov takí nadšení?

Hravá škôlka

Hravaskolka.sk ponúka produkty, ktoré deti nielen zabavia, ale predovšetkým im pomôžu rozvíjať sa. Každý ponúkaný výrobok je preto zároveň učebnou pomôckou. Vyberajú ich pre vás odborníci s viac ako 10-ročnými skúsenosťami v oblasti vzdelávania. Vytvorili tiež metodické usmernenia pre produkty. Všetok ponúkaný tovar je vyrobený v súlade s normami štátneho vzdelávacieho programu. Hravaskolka.sk v súčasnosti spolupracuje s viac ako 2 000 školami v Českej a Slovenskej republike. Ich hračky sú zábavné, vzdelávacie a rozvojové, ale aj originálne a úplne bezpečné.

Otestovali sme pre vás 2 produkty od Hravaskolka.sk

Internetový obchod Hravaskolka.sk nás zaujal na prvý pohľad, a tak sme sa rozhodli vyskúšať jeho originálne hračky na vlastnej koži. Objednali sme si kreatívne karty a magnetickú podložku MINI. Objednávka prebehla hladko, e-shop je veľmi prehľadný a proces nákupu naozaj jednoduchý. Ako spôsob doručenia sme zvolili vyzdvihnutie na výdajnom mieste Zásilkovna.sk, kde na nás objednávka čakala už o 2 dni.

Magnetická podložka

Hravaskolka.sk - magnetická podložka

Kreatívne karty

Hravaskolka.sk - kreatívne karty

Čo sa týka balenia, nemôžeme e-shopu Hravaskolka.sk nič vytknúť. Oba objednané výrobky boli dostatočne zabalené, aby sa pri preprave nepoškodili. Zároveň sa v krabici nenachádzal žiadny zbytočný baliaci materiál navyše, ako to často býva. Okrem výrobkov sme dostali aj malú pamäťovú hru s maľovanými obrázkami zvierat, pohľadnicu a zľavový kupón na ďalší nákup – samozrejme, že nás darčeky veľmi potešili!

Hravaskolka.sk - magnetická podložka
Magnetická podložka
Hravaskolka.sk - kreatívne karty
Kreatívne karty
Hravaskolka.sk - pamäťová hra
Hravaskolka.sk - pamäťová hra
Pexeso so zvieratami

Výrobky z Hravaskolka.sk sú určené pre deti, preto sme potrebovali pomoc pri ich testovaní. Ela, štvorročná dcéra nášho kolegu, našťastie súhlasila. A že ju hračky naozaj zaujímajú, potvrdzuje aj jej otec Tomáš: „Ak ju niektoré hračky neoslovia, väčšinou sa k nim nevracia a ležia na poličkách. A že máme dosť tých nepoužívaných hračiek. S oboma hračkami z Hravaskolka.sk sa hrala niekoľkokrát od ich doručenia. A to je naozaj dobré znamenie.“

Výrobky sme vybrali tak, aby Ela mohla využiť svoju kreativitu a predstavivosť. Rada kreslí, vystrihuje a tvorí z plastelíny, preto sme si mysleli, že magnetická podložka a kreatívne kartičky by sa jej mohli páčiť. A vyzerá to tak, že sme sa spolu s Hravaskolka.sk trafili do čierneho!

Kreatívne karty ponúkajú voľný priestor na tvorbu

Z týchto dvoch produktov Ellu na prvý pohľad viac zaujali kreatívne karty. Sú farebné a ponúkajú viac možností hry s hračkou, pretože s nimi môžete vytvárať doslova nekonečné obrázky. Súprava obsahuje tabuľku, na ktorú sa dajú „nalepiť“ farebné šnúrky (podobne ako suchý zips) a z ktorých dieťa vytvára obrázky podľa vlastnej fantázie. Šnúrky sa dajú opäť ľahko „odlepiť“, takže obrázok môžete buď dokonale upraviť, alebo vytvoriť úplne nový obrázok.

Hravaskolka.sk - kreatívne karty
Kreatívne karty
Hravaskolka.sk - kreatívne karty
Plastový stojan

Stojan, na ktorý sa dá stôl umiestniť, sa nám zdal veľmi pekný. Môžete ho použiť počas procesu tvorby, aby ste dieťaťu uľahčili prácu, alebo môžete hotový výtvor vystaviť na poličke. Kým ho dieťa nezničí a nevytvorí niečo nové 🙂 V stojane chýbal návod na montáž. Nebolo to príliš ťažké a zvládne to každý, ale s návodom by to bolo o niečo rýchlejšie. Stojan je vyrobený z niekoľkých plastových častí a na prvý pohľad nie je celkom jasné, čo kam patrí.

Trochu nás mrzí, že prevládajúcim materiálom je plast. Najmä pre stojan by sme osobne chceli drevo lepšie. Ale na jednej strane je to vec osobných preferencií a na druhej strane vieme, že ak by sa plast nahradil drevom, cena hračky by určite stúpla. V každom prípade ide o veľmi vydarenú hračku, ktorú určite odporúčame kúpiť. Dieťa sa s kreatívnymi hračkami zabaví a počas hry rozvíja svoju tvorivosť a predstavivosť.

Hravaskolka.sk - kreatívne karty

Magnetická podložka priláka nielen malých fyzikov

Keď sa Ela s kartičkami trochu pohrá, rovnako nadšená bola aj z druhého výrobku: magnetickej podložky. Táto hračka sa skladá z magnetickej podložky, ktorá má otvory a zabudované kovové guľôčky, a z pera s magnetom. Princíp hračky je jednoduchý. Pero sa priloží k otvoru v podložke, magnet na konci pera vtiahne kovovú guľôčku do otvoru a tá po zmagnetizovaní zostane v otvore. Na podložke sa tak dajú vytvárať rôzne obrázky. Obrázok môžete tiež jednoducho vymazať zatlačením kovovej guľôčky prstom alebo druhým koncom pera.

Hravaskolka.sk - magnetická podložka
Magnetická podložka

Táto hračka je tiež veľmi kreatívna, hoci ponúka o niečo menej možností ako karty. Plocha podložky je o niečo menšia a najmä mriežka s guľôčkami má jasne vymedzený rozmer, mimo ktorého sa podložka nedá použiť. Stále však zostáva veľa loptičiek na hranie. Myslíme si, že magnetické hračky sú u detí všeobecne veľmi obľúbené, a Ela určite nie je výnimkou. Doma má magnetickú stavebnicu, s ktorou už strávila desiatky hodín. Možno ju teraz nahradí magnetická podložka?

Spracovanie magnetickej podložky je veľmi kvalitné. Aj tu prevláda plast, ktorý však mal lepšiu kvalitu ako kreatívne karty. Navyše v tomto prípade považujeme jeho použitie za zrozumiteľnejšie a toľko nám nevadilo. Magnetickú podložku by sme určite odporučili (a najmä pre Elu). Okrem toho, že rozvíja kreativitu, ponúka deťom prvé stretnutie so zaujímavým fyzikálnym javom, ktorý ich môže zaujať a možno ich prinúti dozvedieť sa viac.

Hravaskolka.sk - magnetická podložka
Magnetická podložka v akcii

Záverečné zhrnutie produktov z Hravaskolka.sk

Pri oboch produktoch oceňujeme vzorové karty so šablónami. Vďaka tomu má dieťa na začiatku aspoň základnú predstavu. Niekedy sa stáva, že takéto kreatívne hračky dieťa nebavia práve preto, že na začiatku má neobmedzené možnosti, ako sa s nimi hrať – a nie vždy vie, ako začať. Ela si tiež vyskúšala vytvoriť niekoľko obrázkov podľa modelov a lepšie sa zoznámila s novými hračkami. Netrvalo však dlho a už sa pustila do vlastných obrázkov. Pre mladšie deti v Ellinom veku je podobné používanie kreatívnych hračiek bežné. Koniec koncov, nedokážu sa dlho sústrediť a ich fantázia sa pri takýchto hračkách čoskoro rozbehne. Ale je naozaj fascinujúce sledovať, ako deti tvoria, a tieto hračky zabavia aj rodičov. Kreatívne karty a magnetická podložka deti určite zaujmú a pomôžu im rozvíjať kreativitu a predstavivosť. Veľký palec hore za nás!

5/5 - (1 vote)


Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.